Genel

COVİD-19 VİRÜSÜ İÇİN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

Koronavirüs ile mücadele

Ülkemizde korona virüs ile mücadelede önemli bir aşama kaydetmekteyiz. Vaka sayılarının düşüş yaşadığı, ölüm oranlarının azaldığı bu dönemde alınması gereken tedbirler üzerinde daha da yoğunlaşılması gerekmektedir.

Solunum yoluyla bulaşan bu virüs için en önemli kurallardan biri sosyal mesafe uygulamasıdır. Evlerimizden dışarı çıktığımız her an çevremizdeki kişiler ile aramızda en az 1 metre mesafe olmasına dikkat etmeliyiz ki virüsün bulaşıcı etkisi altına girmeyelim. Bu çerçevede gerekli olmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterelim.

En önemli adımlardan bir diğeri ise hijyen. Ellerimiz sürekli farklı maddelerle temas halinde oldukları için el hijyenine özellikle dikkat etmeliyiz. Sık aralıklarla 30 saniye süresince bol su ve sabun ile yıkamalıyız. Su ve sabuna ulaşamadığımız takdirde alkol bazlı el antiseptiği veya kolonya ile sık sık ellerimizi koruma altına almalıyız. Bu yüzden yanınızda iki maddeden birini mutlaka bulundurun.

Virüs ile mücadelede uygulanan tedbirlerin ilk başında bağışıklık sistemimiz gelmektedir. Vücudun kendini koruyabilmesi için sağlıklı ve doğal beslenmeli, hazır gıdalardan uzak durmalıyız. Sık sık meyve ve sebze tüketerek bağışıklık sistemini güçlendirmeliyiz. Bunların yanında bulunduğunuz odayı düzenli aralıklarla havalandırmalı ve güneş ışığı almasına dikkat etmeliyiz.

Aldığınız tedbirler ile Covid-19 virüsünü YENEBİLİRSİNİZ!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı