DünyaGüncelGündem

DÜNYADA NELER OLUYOR?

COVİD-19 SON GELİŞMELER

Dünya adeta dert ve sıkıntılar içerisinde kavruluyor. Covid-19 virüsü sadece sağlığımıza değil yaşantımıza da olumsuz etkiler yansıtmakta. Fakat bu zorlu mücadelede iyiye gitme çabaları devam ediyor. Peki son durum ne? Alınan bilgilere göre hangi ülke nasıl bir aşamada?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 virüsüne ‘Worldometer’ internet sitesindeki verilere göre Dünya genelinde yakalanan ve tedavisi devam etmekte olan Covid-19 hasta sayısı 2 milyonu geçmiş durumda. Bu hastaların çoğunluğu hastalığı hafif atlatırken, küçük bir bölümünün hayati tehlikesi hala mevcut.

Mücadele etmekte olduğumuz bu virüs iş hayatını da kötü yönde etkiledi. Virüs sebebiyle işten çıkarılmalar ve ücretli izinler gittikçe artıyor. ABD’de ilk defa işsizlik maaşı başvuruları korona virüs sebebiyle iki ay içerisinde 30 milyonu aşmış durumda.

Türkiye’ye bakacak olursak, şu ana kadar toplam 1.234.724 test yapılmış olup, 131.744 korona virüs vakası tespit edilmiş, 3.584 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 78.202 hasta iyileşmiş durumdadır. Ülke olarak bu virüste 1. Aşamayı atlatmış durumdayız. 2. aşamada daha bilinçlenmiş bir şekilde tedbirleri elden bırakmamalıyız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı