DünyaSeyahat

KAİETEUR ŞELALESİ

Guyana’da Potaro Nehri’nde yağmur ormanları ile çevrili olan ve görkemli hali ile fazlasıyla ilgi çeken önemli bir turistik yer Kaieteur şelalesini mutlaka görmelisiniz!

Dünyanın en büyük tek damla şelalesi özelliğine sahip bu efsane doğa manzarası yüksek hacmi ile insanların gözde yerlerinden biridir. 226 metrelik serbest düşüş ile Niagara Şelalelerinden 5 kat, Victoria Şelalelerinden 2 kat daha yüksektir.

Her yıl binlerce ziyaretçi kabul eden ve popülerliğini en yüksek seviyede tutan bu şelale, 663 metreküp hızla akması ile de rekora doğru koşuyor. Bu hızla 23.400 galon su bir saniye içerisinde şelaleden akıyor. Şelalenin yarattığı ses dalgası ziyaretçilere tarifsiz bir haz yaşatıyor.

Şelalenin benzersiz özellikleri ve manzarası ile çevresinin harika doğası mükemmel bir uyum sergiliyor. Yemyeşil bir görüntüde, farklı tarzda birçok bitki ve hayvan bulabileceğiniz bu doğa, şelaleyi sarmış ve güzelliği adeta katlamıştır.

Kendine hayran bırakan bu eşsiz manzaraya ulaşmak pek de kolay değil. Sadece havayolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Bunun yanında Kaietetur Şelalesine özel turlar da hazırlanıyor. Kendinizi bu manzaradan mahrum bırakmayın!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı