GenelYaşam Tarzı

Karantinada Can Sıkıntınızı Giderecek 10 Aktivite

1- Enstrüman Çalmak / Öğrenmek

Bolca vaktimizin olduğu bu karantina günlerinde, enstrüman çalmak veya bilmiyorsanız bir enstrüman çalmayı öğrenmek yapılabilecek en eğlenceli ve keyifli vakit geçirebileceğiniz aktivitelerden bir tanesi.Stresli ve zamanımızın olmadığı günlerde öğrenmeyi sonraya ertelediğimiz enstrümanları öğrenmenin tam zamanı!

2- Resim Yapmak / Öğrenmek

Resim yapmak kimine göre rahatlamak, kimilerine göre ise muhteşem bir hobidir.Hayal gücümüzle çizemeyeceğimiz şey yoktur sanırım.Bu boş zamanlarımızda vaktimizi eğlenceli geçirebileceğimiz aktivitelerden bir tanesi resim yapmak veya o çok imrendiğimiz kara kalem çizimlerini öğrenmeye başlamak can sıkıntımızı bizlere hatırlatmayacak bile!

3- Ev Dekoru

Evde bulunduğumuz bu zorlu karantina günlerinde evimizin içerisini olduğundan daha renkli hale getirmenin tam fırsatı.Hani o hep zamanım olsa da şurayı değiştirsem keşke dediğiniz yerleri yeniden düzenlemenin tam sırası.Basitçe yapabileceğiniz birkaç dekora örnek verecek olursak eski tişörtlerinizden yepyeni bir yastık kılıfı yapıp değerlendirebilirsiniz.

4- Kitap Okuma

Bilgi ve birikiminizi destekleyici en önemli faktör kitap okumaktır.Kitap okudukça kelime hazneniz genişler ve yeni bakış açıları kazanabilirsiniz.Hemen aşağıda birkaç kitap önerisi mevcut.
-Gerger Orwell/ Hayvan Çiftliği
-Sebahattin Ali / Sırça Köşü
-Franz Kafka / Dönüşüm

5- Yeni Yetkinlikler Kazanmak/Öğrenmek

Karantina vakitlerini en iyi değerlendirmek için elimizde bulunan bolca kıymetli vakti doğru bir şekilde kullanmaktır.Kendinizi bu süre içerisinde geliştirmek istiyorsanız şu uygulamalara mutlaka göz atın.

  • udemy
  • Khan Akademi
  • Edx

6- Yeni Bir Dil Öğrenmek

Çağımızın en çok bizden bilmemizi istediği konu mevcut anadilimizin dışında hariçi dilleri bilmemiz gerektiğidir.Hızla gelişen çağa ayak uydurmanın en temel basamağındaki yabancı dildir. Bunu yaparken faydalanabileceğinizi düşündüğüm Duolingo uygulamasına göz atabilirsiniz.

7- Yeni Yerler Keşfetmek

Çok sıkıldığımız ah karantina bitse de şuraya gitsek dediğiniz yerleri listeleye bilirsiniz.Listelediğiniz bu yerler hakkında bilgi edinip genel kültürünüzü arttırabilirsiniz.

8- Yeni Tatlar

Alışık olduğunuz geleneksel lezzetlerin bir adım ötesine geçmek için daha iyi bir fırsat olamazdı.Karantina günlerinde kendinize ve ailenizin beğenisine sunacağınız onlarca tarifleri deneyebilirsiniz.Tabii bu tariflerin de yağ,tuz,şeker gibi ölçütlerine dikkat etmen,zade fayda var

9- Yeni Oyunlar Oyna /Öğren

Ailemizle beraber geçirdiğimiz karantina günlerinde herkesi neşelendirecek be can sıkıntısını giderek en keyifli aktivitelerden birisinde oyun oynamaktır.Dilerseniz elinizde olan mevcut oyunlarla dilerseniz de çeşitli online oyunları oynayabilir veyahut öğrenebilirsiniz.

10- Blog Yazıları Yazma/Oluşturma

Hayal gücünüzün derinliklerinde ortaya çıkmak için sabırsızlanan birçok düşüncenin olduğuna eminim şimdi ise onları kağıda dökmenin sırası.Yazdığınız metinlere dilerseniz seslendirip video çekebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı