DünyaGüncelGündemSeyahat

UÇUŞ TAKVİMİ BELLİ OLDU!

Korona virüs mücadelesi sonucunda ülkemiz normalleşme aşamasına geçmiş durumdadır. Bu doğrultular üzerine Türk Hava Yolları da uçuşlar hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Ülkemize Covid-19 virüsü geldiği anda alınan karar ile iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durduran THY, uçuşları yeniden açmaya hazırlanıyor. Buna göre yeni bir uçuş planı hazırlandı ve ileri aşamada uygulanmak için halka sunuldu. Bu bilgiyi herkes dört gözle bekliyordu. Peki uçuşlar ne zaman açılıyor?

Verilen son bilgiye göre THY Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, iç hatları 18-29 Mayıs, dış hatları 1-5 Haziran tarihlerinde açmayı planlıyor. Dış hatları kademeli olarak gerçekleştirmeyi planlayan THY, ilk önce uçuşların yüzde 60’ını yapacağını duyurdu.

Haziran ayında 19 ülkeye uçuş gerçekleşecek. Bu ülkeler Kanada, Kazakistan, Afganistan, Japonya, Çin, Güney Kore, Singapur, Danimarka, İsveç, Almanya, Berlin, Avusturya, Hollanda, Belçika, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kuveyt ve İsrail. Yeni alınan karara göre bu ülkelere 23 noktada uçuş yapılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı