İş ve Finans

VERİMLİ TOPLANTILARIN ALTIN KURALLARI

İş sahasının en önemli parçalarından biri toplantıdır. Şirketin gidişatı, üretim ve satış noktalarında verimi arttırmak için geleceğe yönelik plan ve program yapılması konusunda toplantı en yetkili araçtır. Peki başarılı bir toplantı için kurallar ne olmalı?

  • Yeri ve zamanının önceden belli olması, toplantı ekibinin konu üzerinde hazırlanması için zaman tanıyacağı için verimli toplantı gerçekleştirmenin başlıca kuralıdır.
  • Toplantı konusu dışında farklı bir konu ortaya sunulmamalıdır. Eğer belirlenen konuya odaklanılmaz ise, başarı sağlanmayacağı kesindir. Toplantı hedefe uygun şekilde gerçekleşmelidir.
  • Toplantı ekibinin belirli sayı çerçevesinde olmasına özen gösterilmelidir. Kalabalık ortamlarda istenilen çalışma elde edilemiyor. 5-7 arasında kişi sayısı toplantıda istenilen verimi yakalamanıza yardımcı olacaktır.
  • Toplantının demokratik kurallar içerisinde yönetilmesine dikkat edilmelidir. Her seviyedeki kişi fikirlerini sunabilmeli, planlarını rahatça dile getirebilmelidir. Farklı fikirler her zaman sizi başarıya ulaştıracaktır.
  • Toplantı süresince özenle takip edip notlar çıkartmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Aldığınız notlar hem şirketiniz için hem de İleride gerçekleştireceğiniz toplantılar için büyük fayda sağlayacak ve sizi bir adım öne taşıyacaktır.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı