EğlenceGenelGüncelYaşam TarzıYAZARIN KÖŞESİ

Aşk 101 Dizisi ve Karakter Analizleri

Aşk 101 dizisi 24.04.2020 tarihi le Netflix’te yayına girmiştir. Yayınlandığı ilk tarihten beri büyük ilgi alan Aşk 101 dizisi seyircisini lise yıllarına geri götüren öğrenci, aşk konseptini içerin bir dizidir. Yönetmenliğini Deniz Yorulmazer ve Ahmet Katıksız üstlendiği Aşk 101 dizisinin konusu okuldan atılmak üzere olan bir grup arkadaşın okulda kendileri lehiyle oy kullanan öğretmenlerinin okulda kalmasını sağlamak amacıyla okulun basketbol koçuna aşık etme çabalarını anlatır. Hikaye 1989 yılında geçen 17 yaşlarında olan bir grup genç arkadaşların hayatlarını da anlatmaktadır.

Dizide Kerem adıyla tanıdığımız karakter ailesi tarafından pek hoş karşılanmayan kavgacı ve agresif davranışları olan okulun basketbol takımında oynayan kişidir. Keremin hayat döngüsü içerisinde olan öfkesi babasının kerem üzerinde kurduğu üstünlük ve baskıdan oluşmaktadır.

Eda karakteri ise çizim yeteneği olan dizinin güzellik algısını bozan karakterdir. Ailesinin Eda için kararlar almaktadır, onun ileride iyi gelir düzeyinde birisiyle evlenmelerini isterler. Eda ise grafiker olmak ister fakat ailesi bu konuya pek sıcak bakmamaktadır. Dizideki karakterlerin en büyük ortak noktası aileleri içerisinde yaşadıkları sorunlardır. Işık karakteri de ailesinin sözünden çıkmayan okulun parmakla gösterdiği çalışkan güzel kızıdır. Osman karakterine gelecek olursa oda hepimizin lisede şahit olduğu ticaret zekası olan ve ticareti nasıl yapacağını bilen kişiyi seyirciye gösteren Zeki çocuktur. Keza aynı şekilde Sinan karakteri de ailesiyle sorun yaşayan alkolik ve bilge bir gençtir.

Dizinin bu kadar çok tutulmasının bellide en önemli nedeni hayatın gerçeklikleri içerisinde rol alan karakterlerdir. Bir bakıma da dizinin daha çıkmadan önce öne sürülen birkaç dedikodu sayesinde de dikkatleri üzerine çekip merak uyandırmıştır. Reklam çalışmalarını başarıyla sürdüren Aşk 101 ekibi istediği izlenmeye ulaşmış durumdadır. Dizi şu an için 1 sezon olarak sekiz bölüm halinde öne çıktı akıllarda ise yeni sezonun ne zaman çıkacağı var.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı