GenelGündemTeknolojiYaşam Tarzı

Elon Musk’ın 5 Yıl Sonraki Büyük Hedefi

Çevremizden sıklıkla duyduğumuz bu soru bazılarımızın korkulu rüyası haline gelmiştir. Çeşitli alanlarda karşımıza çıkan bu soruya yetkinlikleri dahilinde birkaç dil bildiğini ifade edebilmelerimiz vardır. Gittiğimiz her yerde karşımıza çıkan yabancı dil sorunsalına sanırım artık bir son getirilmek üzere.

Gittikçe büyüyen ve globalleşen dünyamız içerinse birçok Farklı kültürden insanları da tanıma fırsatını yakalıyor ve iletişim kurmak için ortak bir lisana ihtiyaç duyuyoruz. Hepimizin yabancı dilde olan eksiklerini gidermek için telefonuna indirdiği mobil uygulamalar, Eğitim almak için gittiği kurslar olmuştur. Bu bugüne kadar yapmış olduğunuz bütün eğitim süreçlerini bir kenara bırakın ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın sözlerine kulak verin. Elon Musk, beş yıl içerisinde kimsenin yabancı dil öğrenmesine gerek kalmayacağına dair açıklamalarda bulundu. Tüm dünya gündemine konu olan bu açıklama beraberinde nasıl olacağı sorusunu da getirdi. Önümüzdeki yıl içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyleyen Musk pille çalışan bir çip, kafa tasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderilerek sistemin çalışabileceğini ifade etti, bu cihaz sayesinde ayrıca görme yetinizini iyileştirebilir” diyen Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen, daha sonra bunların çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini ekledi. Teknolojide ve bilim alanında çığır açabilecek üstünlüğe sahip olan bu cihaz sayesinde yabancı dil öğrenmenize gerek kalmayabilir.

Beş yıl sonra ki hedefleriniz arasına yabancı dil eğitimi almayı silebilirsiniz çünkü Tesla’nın CEO su Elon Musk beş yıl sonrasında konuşmaya bile gerek kalmayacağını ifade etti. Yapılan tüm bu açıklamanın aydınlar gözler merakla beş yıl sonra ile ilgili olarak hayallere daldı. Sizce de çok güzel olmaz mı? Yabancı dil öğrenmeye gerek kalmadan beynimizde ki bir çip yardımıyla arayüzler oluşturup konuşmadan da iletişim kurabiliyor olmak şahsen bence harika bir olay.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı