GenelGüncelGündem

Survivor Esin Korkut Kimdir?

Ekranların sevilen Survivor yarışması 2020 kadrosu da ünlüler takımında yer alan Ersin Korkut, parkur performanslarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Türk sinema ve tiyatro oyuncu olan Ersin Korkut komedi ve drama alanında kendini kanıtlamış başarılı bir oyuncudur. Oyunculuğunun yanı sıra çevikliğini ve mücadelesini de Survivor parkurlarında izleyicisine kanıtlamış oldu.

Ersin Korkut 1977 Hakkari’de doğmuştur. Annesi ev hanımı babası ise köy hizmetlerinden emeklidir. İlk ve orta öğretimini Hakkari’de tamamladıktan sonra iş bulma amacıyla 1989 yılında İstanbul’a gelmiştir. Memleketi Hakkari’de bir süre taksi şoförlüğü yapan Korkut İstanbul’a geldiğinde bir pizza dükkanının bulaşıkçısı olarak işe başlar. Hayatta kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Korkut Kendi başına bir şeyleri halletmeye ve çözmeye çalışan Ersin Korkut’un akrabası olan Yılmaz Erdoğan’la ufak bir görüşmeli olur. Yılmaz Erdoğan’ın teklifi üzerine BKM Mutfak ailesi bünyesine dahil olan Ersin Korkut yaşamının o an değiştiğinden habersiz bir şekilde BKM de çeşitli görevler alarak çalışmaya başlamıştır. İlk olarak Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka perdesinde rol alırken sahnede oynamak için Yılmaz Erdoğan’a ufak bir rol teklif etmiştir. Bu teklifinin neticesinde Erdoğan bu işler öyle kolay değil dese de kendine güvendiğini ve yapabileceğini söyleyen Korkut, rolünü Yılmaz Erdoğan’dan kapmıştır. İlk sahne deneyiminden sonra kariyerinde büyük adımlar atmaya başlayan Ersin Korkut, Bir sonraki rolünde Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında yer alan ilginç şivesiyle  “Doktor Bu Ne?” repliği ile izleyicileri etkilemeyi başaran genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Haller adlı mini TV. serisi ile televizyon dünyasına girmiştir.

2005 yıllarında ise Organize İşler sinema filminde rol alarak beyaz perde önüne çıkmıştır. İzleyici tarafından oldukça samimi bulunan ve güldüren yüzü Korkut halkın sevilen oyuncusu olmayı başarmıştır. Kariyerindeki basamakları çıkmaya devam eden Korkut 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana filminde yer almıştır ve bellide kariyer basamaklarını en hızlı çıktığı dönem olan 2008 yalında BKM bünyesinde yer alan komedi televizyon programı Çok Güzel Hareketler Bunlar kadrosunda yer almıştır. Televizyonların aranan yüzü olan Ersin Korkut son olarak Acun Ilıcalı’nın Survivor yarışma programına katılmış bir kez daha seyircisiyle buluşmuştur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı