Teknoloji

İLK DEFA AMAZON TARAFINDAN SATIN ALINAN TÜRK ŞİRKETİ

2017 yılında Amerika’da iki türk tarafından kurulan DataRow şirketi, dünyanın teknoloji devlerinden Amazon bünyesine katıldı. Eren Baydemir ve Can Abacıgil tarafından kurulan DataRow’un satıldığı haberi, şirketin yatırımcılarından olan Numan Numan’ın paylaştığı bir gönderiden duyuldu.

DataRow Amazon kullanıcılarının Amazon Reshift’te çalışmasını kolaylaştırıyor. DataRow 20 Şubat 2020 tarihinde Amazon Wen Hizmetlerine dahil oldu. 2018 yılında Türkiye’de kendi şirketini kurarak giren Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, 1999’da Time dergisi tarafından “Yılın Kişisi” seçilmişti.

Merkezi ABD’nin San Francisco kentinde bulunan Datarow’un ana şirketi TeamSQL ise İstanbul’daki merkezde faaliyet gösteriyor. DataRow’un artık bir Amazon Web Hizmetleri (AWS) şirketi olduğunu paylaşan girişim açıklamasında, “Amazon Redshift’teki veri analistleri için veri inceleme ve görselleştirmeyi kolaylaştıran, kullanıcılara tablo yaratmaları, veri yüklemeleri, sorgu ve görsel analizinin yanı sıra SQL kod, analiz ve sonuçlarını paylaşmaları için işbirliği geliştirmesini sağlayan inovatif bir araç geliştirdiğiniz için gururluyuz. Amazon ile birlikte geliştirdiğimiz aracı müşterilerimiz için daha da yukarı taşımayı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadesi kullanıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı